Search
Close this search box.

Testowanie materiałów sypkich za pomocą przenośnika: Jak to działa?

Duża wydajność, oszczędność energii i delikatne przenoszenie materiałów sprawiają, że przenośniki powietrzno-mechaniczne są idealnym rozwiązaniem do transportu materiałów sypkich. W erze szybkich zmian technologicznych i ciągłej konkurencji, zapewnienie wysokiej jakości produktu jest priorytetem dla firm które chcą się rozwijać. Dlatego też celem naszej firmy jest aktywne zaangażowanie w celu jak dobrania najlepszych urządzeń do transportu materiałów sypkich. Z tego względu, zależy nam aby klient który chce transportować materiały sypkie, miał możliwość przetestowania naszego przenośnika w pracy z własnym produktem. Testy te przeprowadzamy na kilka sposobów.

Przyjrzyjmy się poniższym krokom, aby przetestować ten sprzęt i określić, jakie korzyści oferuje w kontekście obsługi materiałów sypkich.

Szczegółowy proces testowania wyposażenia z wykorzystaniem surowców klienta.

Odbiór i analiza właściwości produktu:

Przed rozpoczęciem testów przeprowadzana jest szczegółowa dyskusja, ustalająca dokładne parametry, które będą wykorzystywane w procesie testowanego materiału. Jeżeli produkt jest dla nas nowy i nie został jeszcze przetestowany, pierwszą rzeczą, jaką robimy, jest zbadanie jego właściwości. Ważnym kryterium jest dla nas zrozumienie charakterystyki produktu, specyfiki linii produkcyjnej oraz oczekiwań naszych klientów. Ustalane są również cele jakie chcemy osiągnąć podczas testów.Po dostarczeniu produktu sprawdzamy i rejestrujemy początkowy stan produktu. 

Dostosowanie przenośnika: 

Nasz zespół dostosowuje przenośnik do parametrów produktu, biorąc pod uwagę jego rozmiar, wagę i inne cechy.

IMG 6860

Pomiar prędkości transportu:

Uruchamiamy przenośnik i rejestrujemy prędkość, z jaką produkt przemieszcza się z jednego punktu do drugiego. Umożliwia to ocenę wydajności transportu dla każdego produktu z osobna. Na podstawie tych danych Państwo byliby w stanie dostosować swoje procesy, ale także zidentyfikować, wcześniej nieuwzględnione trudności w transporcie produktu.

Sprawdzenie wpływu transportu na produkt:

Produkt po przetransportowaniu pakujemy do pojemnika w celu sprawdzenia zniszczenia cząstki w trakcie przenoszenia. Takie próbki odsyłamy w celu oceny lub przeprowadzenia badań laboratoryjnych.

Raportowanie dla klienta:

Po zakończeniu testów dostarczamy Państwu szczegółowy raport zawierający dane dotyczące prędkości transportu, ewentualnych zmian w jakości produktu.

Dostarczamy również raport dotyczący czasu potrzebnego na wyczyszczenie sprzętu po operacji. Istnieje kilka skutecznych metody czyszczenia, co pozwala nam spełnić standardy i specyfikacje dla każdej linii produkcyjnej.

Case Study: Transport mąki pszennej – pomiar wydajności

Aby zapewnić naszym klientom przykład i pełną listę informacji testowych, chcielibyśmy przedstawić poniżej dane dotyczące transportowanego produktu przesłanego przez naszego klienta. 

Cel badania: Ocena wydajności i efektywności transportu mąki pszennej na przenośniku powietrzno-mechanicznym.

Badany produkt: mąka pszenna.

Deklarowana wymagana wydajność transportu: 12,5 m3/h.

Określenie gęstości nasypowej: ok. 600 kg/m3.

Na podstawie danych dotyczących gęstości nasypowej wykonywane są obliczenia i przygotowywane są warunki testowe.

Po pierwszym przejściu produktu przez urządzenie do transportu materiałów, pobrano próbkę produktu (5 litrów) w celu przekazania klientowi, a następnie materiał został ponownie przetransportowany, po czym ponownie pobrano próbkę (5 litrów) w celu, sprawdzenia przez klienta stopnia zużycia materiału. Te dwie próbki produktu zostały wysłane do odbiorcy w celu analizy i zbadania materiału.  

Testy te zostały przeprowadzone na dwa sposoby: 

  1. Napełnienie zamkniętego zbiornika, a następnie jego uruchomienie.
  2. Zasypanie przenośnika przy otwartym zasypie w celu odwzorowania pracy, w instalacji.

Tabela z danymi

Przenośniki talerzykowe powietrzno-mechaniczne
średnica ruryWydajność [kg/h]Wydajność [m3/h]
3 (76mm)okolo 5500 kg/h9,2 m3/h
4 (102mm)okolo 11000 kg/h18,3 m3/h
5 (127mm)okolo 19250 kg/h 32,1 m3/h 
Wydajność transportu mąki pszennej

Wyniki i opis testów:

W ramach tego badania przeprowadzono obliczenia wydajności przenośnika dla rur o średnicy 3 (76mm). Zostały również wykonane obliczenia, które zapewniają dokładniejszy i pełniejszy obraz możliwości większych rozmiarów przenośników.

Produkt wykazał się dużą lekkością i brakiem problemów podczas transportu, nawet przy pełnym obciążeniu. Uzyskane dane wykazały, że instalacja w najmniejszym rozmiarze (76mm) nie pokrywa zadeklarowanej wymaganej przepustowości materiału, ale testy pokazują również, że zakup większego modelu nie tylko osiąga swój cel, ale także dają potencjał na zwiększenie wydajności instalacji.  

Korzyści wynikające z testowania

  1. Testowanie pozwala zidentyfikować i wyeliminować potencjalne problemy w zakładzie produkcyjnym, które wcześniej nie były oczywiste, co ostatecznie prowadzi do poprawy jakości procesu produkcyjnego.
  2. Wykrywanie i usuwanie usterek na wczesnym etapie projektu lub istniejącego procesu produkcyjnego oszczędza czas i zasoby. Korygowanie problemów w początkowej fazie kosztuje znacznie mniej niż wprowadzanie zmian w trakcie pracy instalacji.
  3. Testowanie będzie gwarancją, że transportowane produkty spełniają najwyższe oczekiwania, pod względem struktury produktu. Wpływa to na zadowolenie klienta końcowego, budując zaufanie na podstawie najwyższej jakości dostarczanych produktów.
  4. W produkcji testy odgrywają ważną rolę w zapewnianiu bezpieczeństwa. Identyfikuje potencjalne zagrożenia i ryzyko związane z użytkowaniem maszyn, co jest szczególnie ważne w branżach, w których bezpieczeństwo ma kluczowe znaczenie.
  5. Testowanie pozwala podjąć świadomą decyzję o zakupie sprzętu i zainwestować w sprawdzone i niezawodne narzędzie. 

Nasza firma szczyci się oferowaniem klientom profesjonalnych rozwiązań w zakresie testowania produktów. Zapraszamy Państwa do korzystania z naszych usług w celu zapewnienia wysokiej jakości i niezawodności ich produktów na dzisiejszym rynku.

Więcej informacji na temat tego urządzenia można znaleźć, klikając poniższy link.

PRZENOŚNIK TALERZYKOWY POWIETRZNO-MECHANICZNY

Jeśli wciąż mają Państwo pytania lub chcieliby Państwo przetestować przenośnik ze swoim produktem, prosimy o zapisanie się na bezpłatne testy.

Udostępnij!

Ostatnie wpisy

Nasze wartości

Doradztwo w doborze

Testowanie produktu

Materiały szkoleniowe

złącze elastyczne

Próbki złączek za darmo

Logistyka po naszej stronie

Odpowiedź w ciągu 24h.

Wydarzenia

Jeśli masz jakieś pytania, napisz do nas

Evialina Mashkowa

Specjalistka ds. marketingu

Zapraszamy do kontaktu

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na Międzynarodowych Targach Technologii Spożywczych Food Tech Expo, na którym zaprezentujemy nasze urządzenia i komponenty maszyn do transportu materiałów sypkich. 
 
Jeśli chcieliby Państwo odwiedzić nas na targach, zachęcamy do wypełnienia formularza. W odpowiedzi prześlemy Państwu darmowy voucher wstępu. 
Serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy na targi SYMAS!

Zapraszamy do wypełnienia formularza, w odpowiedzi otrzymacie Państwo email zawierający bezpłatny voucher na udział w Międzynarodowych Targach Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS.