Search
Close this search box.

ZASUWA NOŻOWA ROTOSLIDE

Bezawaryjny zawór nożowy Rotoslide dla przemysłu

Mechanizm obrotowy zapewnia bezpieczną pracę oraz spełnia wymagania pyłoszczelności, ponieważ zawsze znajduje się w prawidłowej pozycji. Dzięki innowacyjnemu mechanizmowi okrężnego obrotu płyty wokół możemy osiągnąć powtarzalność oraz bez problemową pracę. Zwiększa to bezpieczeństwo instalacji oraz środowiska pracy operatorów. Zawór ten dostępny jest w zakresie średnic od 150 do 350 mm.

Właściwości

  • Sterowanie manualne lub siłownikiem pneumatycznym.
  • Kompaktowa budowa dostosowana do ograniczeń przestrzeni montażowej.
  • Całkowicie zamknięta obudowa eliminuje wydobywanie produktu i pyłó do środowiska pracy.
  • Kontaktowe elementy ze stali nierdzewnej.
  • Wsparcie płyty zasuwy podczas otwierania i zamykania, co zwiększa bezpieczeństwo pracy.
  • Precyzyjne wykończenie urządzenia dla powtarzalności i dokładności pracy.

Brytyjski producent Rotolok wykonuje szeroki zakres urządzeń do kontroli materiałów sypkich, dopasowanych do różnych gałęzi przemysłu. Zawór ROTOSLIDE, dzięki wykonaniu z odlewanego aluminiowego z płytą ze stali nierdzewnej, umożliwia spełnienie norm i wymagań przemysłu spożywczego, chemicznego i farmaceutycznego.

KONSTRUKCJA
Odlew aluminiowy LM6

PŁYTA ZASUWY
stal nierdzewna

WSPORNIKI PŁYTY
Nylon oraz stal nierdzewna

OPCJE STEROWANIA
Za pomocą dźwigni ręcznej lub na siłowniku pneumatycznym

CZUJNIKI KRAŃCOWE
Zainstalowane w celu wskazania pozycji otwartej/zamkniętej. Wersja ręczna dostępna jako opcja

Dlaczego warto wybrać nożową zasuwę rotoslide?

System Rotoslide to innowacyjne rozwiązanie zaworu odcinającego, które różni się od większości dostępnych na rynku zasuw nożowych. Jedną z kluczowych cech tego systemu jest to, że jest niezawodny i bez awaryjny system zamykania i otwierania płyty zasuwy.

Podstawową zasadą działania standardowych zasuw nożowych jest nacisk na płytę w jednym punkcie, co może spowodować na nierównomierne rozłożenie sił, pod oporem produktu, co może wpłynąć na zablokowanie się zasuwy. W tym rozwiązani obrotowy ruch płyty która wspierana jest poprzez nylonowe wsporniki oraz wsporniki ze stali nierdzewnej pozwala na bezproblemowe i sprawne odcięcie przepływu.

System ruchu obrotowego został zaprojektowany zgodnie z wysokimi standardami BHP, co zapewnia bezpieczeństwo instalacji przemysłowej jak również bezpieczeństwo operatora oraz jego środowiska pracy.

 

Zaufany partner w zakresie precyzyjnej kontroli przepływu materiałów

Szukają Państwo niezawodnego rozwiązania do pełnej kontroli przepływu materiałów w swojej instalacji?

Zawór Rotoslide jest to wyjątkowe rozwiązanie techniczne, które pozwala na bezawaryjną pracę, bezpieczną i precyzyjną kontrolę przepływu materiałów sypkich, niezależnie od trybu pracy.

Aby uzyskać więcej informacji, zapraszamy do kontakt ze specjalistą.

 

Zapoznaj się z innymi produktami

ZAWORY IRYSOWE

ZASUWA NOŻOWA

ZASUWA NOŻOWA SLIMSLIDE

ZAWÓR GUMOWY – ZACISKOWY

ZAWÓR MOTYLKOWY

Formularz kontaktowy

Po pozostawieniu danych kontaktowych nie musisz się martwić, że przekażemy Twoje dane stronom trzecim i nie wysyłamy spamu!

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na Międzynarodowych Targach Technologii Spożywczych Food Tech Expo, na którym zaprezentujemy nasze urządzenia i komponenty maszyn do transportu materiałów sypkich. 
 
Jeśli chcieliby Państwo odwiedzić nas na targach, zachęcamy do wypełnienia formularza. W odpowiedzi prześlemy Państwu darmowy voucher wstępu. 
Serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy na targi SYMAS!

Zapraszamy do wypełnienia formularza, w odpowiedzi otrzymacie Państwo email zawierający bezpłatny voucher na udział w Międzynarodowych Targach Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS.