Search
Close this search box.

WORKI ODPYLAJĄCE

Wielozadaniowe filtry workowe: bezpieczeństwo, higiena i wydajność w jednym rozwiązaniu

Worki filtracyjne służą do higienicznego i bezpiecznego dla operatorów odprowadzania powietrza z instalacji poprzez króćce do odpowietrzenia. W przypadku gdy instalacja jest w 100% szczelna, konieczne jest odprowadzenie powietrza, aby zapobiec nadmiernemu lub ujemnemu ciśnieniu wewnątrz zamkniętego urządzenia procesowego. Filtry workowe pozwalają na zatrzymanie produktu lub pyłu wewnątrz instalacji.

Worki odpylające PNV 7506 AS FG wykonane są w 100% z poliestrowego igłowego o właściwościach antystatycznych. Mogą być przeznaczone do pracy w strefie zagrożenia wybuchem (ATEX) oraz są dopuszczone do kontaktu z żywnością, zgodnie z FDA, (EC) 1935/2004 oraz (EC)10/2011.

Właściwości

 • Wysokiej jakości poliestrowy igłowy (Polyester Needle Felt)
 • Opcjonalnie z membraną PTFE
 • Wersja antystatyczna
 • Dostępne różne rodzaje sposobów montażu
 • Dostępne w wielu standardowych rozmiarach
 • Możliwość wykonania na zamówienie według indywidualnych potrzeb klienta
 • Zaprojektowane do systemów odpylania oraz odpowietrzania instalacji

Worki również mogą być wytworzone z innych materiałów na zamówienie:

 • Poliestrowy igłowy z membranami lub bez w wersjach FDA i ATEX (Polyester Needle Felt with stainless steel matrix, Anti-static, Food Grade).
 • Tkanina 100% PTFE 310 FDA (PTFE woven fabric, loomstate 1 side)

 

Dodatkowym atutem jest to, że worki mogą być zakończone i montowane na różne sposoby:

 • W systemie Tri-Clamp.
 • W systemie JACOB.
 • Klasycznie na rurze zabezpieczone za pomocą standardowej obejmy zaciskowej.
 • Klasycznie na rurze zabezpieczone za pomocą za pomocą wszytej obejmy zaciskowej 9mm.

Standardowa długość worka filtracyjnego to 300 mm, dla wersji zarówno stożkowej jak i cylindrycznej. Na zamówienie dostępne inne długości w zakresie od 100 do 1000 mm w przedziałach co 50 mm.

Worek filtracyjny PNV 7506 AS FG, tkanina przepuszczająca powietrze, antystatyczna, zgodna z przepisami dotyczącymi kontaktu z żywnością (standardowa jakość tkaniny)

Nazwa produktu:PNV 7506 AS FG
Opis:Poliestrowy igłowy z siatką ze stali nierdzewnej Jedna strona z filtrem PTFE, antystatyczna, z dopuszczeniem do kontaktu z żywnością
Kolor:biały z siateczką / matrycą ze stali nierdzewnej
Grubość ścianki2,10 mm / 0,08267 Inch
Waga:500 gram / M^2
Uwagiantystatyczne wszytej siateczką / matrycą ze stali nierdzewnej
Przewodność< 10^3 Ohm
BezpieczeństwoNadaje się do miejsc zagrożonych wybuchem (ATEX)
Temperatura robocza150 °C / 302 °F suche
Maksymalna temperatura170 °C / 338 °F suche, maksymalnie 6 godzin
Przepuszczalność powietrza30 – 70 litrów / dm^2 / min, przy słupie wody 20mm (DIN53887)
Klasa filtracji< 0,10 % 0,06 M/sec klasa M Bia Norm
Zgodność z przepisami dot. kontaktu z żywnościąFDA21CFR 177.1590 + FDA21CFR 175.300 + FDA21CFR 177.1550 (EC) 1935/2004 + (EC)10/2011 + (EC)2023/2006 and more Migration tested with Simulant B, D2 and E for 10 days

 

 

Worki oddychające mogą być wykonane w 2 konfiguracjach, jedna w kształcie cylindrycznym z płaskim zakończeniem,lub wersja stożkowa, z oczkiem ze stali nierdzewnej.

Dodatkowo worki mogą być wyposażone w stelaże podporowe lub wzmacniające w celu przeciwdziałania ujemnemu ciśnieniu lub nadciśnieniu. W przypadku instalacji z ujemnym ciśnieniem zaleca się również użycie klatki wsporczej, aby zapobiec zapadaniu się worka.

Zaletą produktu jest jego elastyczność w dostosowywaniu – worki oddechowe mogą być wykonane na dowolną niestandardową długość w zakresie od 100 do 2000 mm w odstępach co 5 mm bez dodatkowych opłat. Każdy worek może być opcjonalnie wyposażony w pierścienie podtrzymujące lub wzmacniające, które umożliwiają regulację ciśnienia wewnątrz sprzętu. W celu zapewnienia dodatkowej ochrony przed zapadnięciem się pod wpływem podciśnienia zaleca się stosowanie płaszcza filtra.

 

Zapoznaj się z innymi produktami

PRÓBKI ZŁĄCZEK ZA DARMO

POŁĄCZENIA ELASTYCZNE W SYSTEMIE JACOB

POŁĄCZENIE Tri-Clamp – LFR

RĘKAWY ELASTYCZNE

SILIKONOWE MIESZKI WAGOWE

POŁĄCZENIA ELASTYCZNE – BFM Fitting

WYKŁADZINY DO ZBIORNIKÓW

Formularz kontaktowy

Po pozostawieniu danych kontaktowych nie musisz się martwić, że przekażemy Twoje dane stronom trzecim i nie wysyłamy spamu!

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na Międzynarodowych Targach Technologii Spożywczych Food Tech Expo, na którym zaprezentujemy nasze urządzenia i komponenty maszyn do transportu materiałów sypkich. 
 
Jeśli chcieliby Państwo odwiedzić nas na targach, zachęcamy do wypełnienia formularza. W odpowiedzi prześlemy Państwu darmowy voucher wstępu. 
Serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy na targi SYMAS!

Zapraszamy do wypełnienia formularza, w odpowiedzi otrzymacie Państwo email zawierający bezpłatny voucher na udział w Międzynarodowych Targach Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS.