Search
Close this search box.

Zasuwa nożowa do materiałów sypkich i nie tylko

Skuteczne rozwiązanie do kontroli przesypu materiałów sypkich

Zasuwy nożowe są niezbędnym narzędziem do zamknięcia i zabezpieczenia przesypu materiałów sypkich. Mogą być montowane zarówno na rurociągach poziomych, jak i pionowych. Zasuwy nożowe mogą być produkowane i sterowane za pomocą dźwigni ręcznej, koła ręcznego, lub siłownika pneumatycznego.

Oferowane przez nas nożowe zasuwy mogą być wykorzystywane do obsługi materiałów sypkich, w różnych gałęziach przemysłu jak przemysł spożywczy i chemiczny czy przemysł budowlany.

Właściwości

  • Niezawodność. Płyta odcinająca porusza się na specjalistycznych rolkach.
  • Wysoka szczelność. Wszystkie zasuwy nożowe są wyposażone w specjalne uszczelnienia płyty i konstrukcji.
  • Opływowy kształt zapewnia niezakłócony przepływ produktów.
  • Dostępne w różnych wersjach sterowania, dobrany na podstawie wymagań zastosowania.

KORPUS
Ze stali czarnej lub nierdzewnej o grubości 3 mm

PŁYTA ZASUWY
Ze stali czarnej lub nierdzewnej

CZUJNIKI KRAŃCOWE
Czujniki w klasie IP55

ROLKI
Nylonowe

Budowa zasuwy nożowej:

Korpus zasuwy: Jest to główna część urządzenia, która obudowuje ruchomą płytę oraz zabezpiecza przed dostaniem się niepożądanych elementów do napędu.

Płyta/Nóż zasuwy: Jest to kluczowy element zasuwy, odpowiedzialne za regulację przepływu produktu. Płyty mogą mieć różny kształt wykonania, w zależności od zastosowania aby skutecznie odcinać rurociąg i zapewniać szczelność.

Uszczelnienie: W celu zapewnienia wysokiej szczelności zasuwy, szczególnie w przypadku stosowania jej do materiałów o drobnej granulacji stosowane są specjalne uszczelnienia. Zapobiegają one przedostawaniu się produktów na zewnątrz zasuwy i zapewniają szczelność oraz bezpieczeństwo pracy napędu.

Mechanizm sterujący: Mechanizm pozwalający na zamknięcie noża zasuwy i kontrole przesypu materiałów sypkich. Może on być ręczny, pneumatyczny lub za pomocą napędu elektrycznego. Obsługa ręczna może odbywać się za pomocą uchwytu ręcznego lub koła napędowego.

Double Pneumatic Circular Slide

 

Double Pneumatic Square Slide

 

Leadscrew Square Slide

 

Leadsrew Circular Slide

 

Manual Circular Slide

 

Manual Square Slide

 

Motorised Rack and Pinion Square Slide

 

Rack and Pinion Circular Slide

 

Rack and Pinion Sqaure Slide

 

Single Pneumatic Circular Slide

 

Single Pneumatic Square SLide

Główne zalety nożowych zasuw:

1. Różnorodność i możliwość dostosowania:

Główną zaletą produktów Rotolok jest szeroka gama zaworów zarówno o przekroju okrągłym, jak i kwadratowym, o różnych rozmiarach i kołnierzach montażowych.

2. Niezawodność i prostota:

Zasuwy przemysłowe są niezawodne i trwałe. Są łatwe w obsłudze i nie wymagają skomplikowanej konserwacji, co zmniejsza koszty utrzymania instalacji.

3. Dopasowane różnorodnych produktów:

Zawory Rotolok są zaprojektowane do obsługi różnych materiałów, takich jak proszki, pyły i granulaty, co czyni je wszechstronnym rozwiązaniem dla szerokiego zakresu branż.

4. Dopasowanie projektu:

Urządzenia Rotolok oferują możliwość ich specyfikacji do danego zastosowania. Istnieje możliwość produkcji zasuw o różnych rozmiarach i kształtach.

5. Różnorodne opcje sterowania:

Szeroka gama opcji sterowania zasuwami, w tym sterowanie ręczne, pneumatyczne i silnikiem elektrycznym. Pozwala to na wybór optymalnego rodzaju sterowania, aby dostosować urządzenie pod zaprojektowaną funkcjonalność.

 

Niezawodny partner zapewniający dobrą współpracę

Oferujemy nie tylko wysokiej jakości urządzenia, ale także wysoki poziom obsługi. Dobór urządzeń odbywa się na podstawie konsultacji doświadczonych specjalistów w Polsce i Wielkiej Brytanii, aby zaproponować najbardziej optymalne rozwiązanie. Zapewniamy również wymaganą dokumentacje oraz instrukcje montażowe oraz obsługi.

Aby uzyskać więcej informacji, zapraszamy do kontaktu ze specjalistą.

 

Zapoznaj się z innymi produktami

ZAWORY IRYSOWE

ZASUWA NOŻOWA ROTOSLIDE

ZASUWA NOŻOWA SLIMSLIDE

ZAWÓR GUMOWY – ZACISKOWY

ZAWÓR MOTYLKOWY

Formularz kontaktowy

Po pozostawieniu danych kontaktowych nie musisz się martwić, że przekażemy Twoje dane stronom trzecim i nie wysyłamy spamu!

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na Międzynarodowych Targach Technologii Spożywczych Food Tech Expo, na którym zaprezentujemy nasze urządzenia i komponenty maszyn do transportu materiałów sypkich. 
 
Jeśli chcieliby Państwo odwiedzić nas na targach, zachęcamy do wypełnienia formularza. W odpowiedzi prześlemy Państwu darmowy voucher wstępu. 
Serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy na targi SYMAS!

Zapraszamy do wypełnienia formularza, w odpowiedzi otrzymacie Państwo email zawierający bezpłatny voucher na udział w Międzynarodowych Targach Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS.