Search
Close this search box.

ZAWÓR GUMOWY – ZACISKOWY

Urządzenia dozujące ROWEFLEX® to idealne rozwiązanie do kontroli i dozowania problematycznych materiałów sypkich. Transport trudnych materiałów sypkich magazynowanych w zbiornikach powinien odbywać się szybko i bezproblemowo, urządzenie dozujące ROWEFLEX® zapewnia rozwiązanie problemu zawieszających się materiałów. Pozwala na regulację poziomu otwarcia średnicy rurociągu przez co można produkt dozować, do odpowiedniego poziomu napełnienia lub z odpowiednią przepustowością.

 

Właściwości

 • Dozowanie za pomocą zacisku rury elastycznej.
 • Absolutna pyłoszczelność.
 • Brak części metalowych w środku.
 • Samo czyszczenie dzięki elastyczności.
 • Dostępność w wersji ATEX.
 • Dostępność w wersji FDA.
 • Precyzyjne dozowanie dzięki regulacji przepływu.
 • Prosty design.

Dokładna kontrola pozycji otwarcia przepływu pozwala na precyzyjne dozowanie produktu.

Zastosowanie

Precyzja podczas dozowania trudnych materiałów sypkich jest absolutnym priorytetem w wielu obszarach zastosowań. Urządzenia ROWEFLEX® stosowane są w kontroli przepływu materiałów sypkich które mają tendencje do zawieszania się na zsypie lub oblepianiu się do ścian zbiornika.

Stosowane są w następujących dziedzinach:

 • Przetwarzanie czarnego węgla.
 • Chemikalia.
 • Żywność.
 • Farmaceutyki.
 • Przetwarzanie pigmentów.
 • Przetwarzanie PVC.

Budowa urządzenia:

Obudowa: System ROWEFLEX® posiada obudowę ze stali nierdzewnej, która może zostać otwarta oraz posiada czujniki krańcowe zapewniające bezpieczną obsługę i konserwacje.

Siłownik: Są to dwa oddzielnie napędzane siłowniki. Siłowniki mogą być wyposażone w dwa mechaniczne ograniczniki, aby zapewnić możliwość dozowania produktów o charakterystyce.

Skrzynka przyłączeniowa: Skrzynka ze stali nierdzewnej do podłączenia elektrycznego oraz do systemu sterowania.

Elastyczna rura: Rura przechodząca przez urządzenie która może być wykonane z różnych materiałów, dopasowanych do zastosowania.

Elementy montażowe: Urządzenie powinno być podwieszone, służy do bezpiecznego zamontowania urządzenia w odpowiedniej pozycji.

Zawór magnetyczny: Zawór magnetyczny steruje otwieraniem i zamykaniem przepływu materiałów sypkich.

 

Materiał wykonania

Wybór odpowiedniego materiału do potrzeb i zastosowania jest naszym priorytetem. Dostępna jest szeroka gama różnych elastomerów, które można dostosować do konkretnego produktu.

Każdy produkt ma unikalne wymagania, dlatego służymy doświadczeniem w wyborze najbardziej odpowiedniego materiału.

Zachęcamy do konsultacji w temacie doboru materiału. Z przyjemnością pomożemy w podjęciu najbardziej optymalnej decyzji, biorąc pod uwagę wszystkie wymagania i specyfikę produktu.

 

MateriałBezeichnungFarbeFDA-KonformitätElektrische Leitfähigkeit
NKNaturkautschukbeige
NK Naturkautschukweiß+
PGNaturkautschukgrau
CR Neopreneweiß+
CR Neopreneschwarz+
EP EPDMschwarz++
EP EPDMweiß+
NBR Perbunanschwarz+
NBR Perbunanweiß+
SISilikonkautschukhell+

ROWEFLEX® Dos-QV typ QMO

Urządzenie dozujące QMO zostało opracowane z myślą o przemysłowych procesach dozowania. Składa się z otwartej ramy ze stali nierdzewnej z bocznymi osłonami bezpieczeństwa; z opcjonalnym kołnierzem wibracyjnym na wlocie.

Obudowa z możliwością otwarcia

Dwa niezależnie sterowane siłowniki zaciskowe – pneumatyczne

Czujniki krańcowe dla bezpieczeństwa pracy operatora

Precyzyjne dozowanie szerokiej gamy produktów sypkich

DNABCDEF
10030730372427575404
15037236885135575475
20041244393140675529
250463523106250675599

 

 

ROWEFLEX® Dos-QV typ QRO

Urządzenie dozujące QRO zostało opracowane z myślą o szczególnie precyzyjnych przemysłowych procesach dozowania. Składa się z otwartej ramy ze stali nierdzewnej z bocznymi osłonami bezpieczeństwa; z opcjonalnym kołnierzem wibracyjnym na wlocie.

Obudowa z możliwością otwarcia

Dwa niezależnie sterowane siłowniki zaciskowe – elektryczne

Czujniki krańcowe dla bezpieczeństwa pracy operatora

Sterowanie za pomocą sygnału 4 – 20 mA

Precyzyjne dozowanie szerokiej gamy produktów sypkich

DNABCDEF
100300280655256160366
150370370765356160466
200400400835456160566
250430470935556160666
3005105901065656160766

 

 

Zasada działania zaworu zaciskowego

System dozujący służy do precyzyjnego dozowania produktów sypkich. Produkt przepływa przez rurę elastyczną która zaciskana jest za pomocą siłowników i ograniczników mechanicznych. Przepływ materiałów sypkich jest regulowany poprzez częściowe zmniejszenie średnicy rury elastycznej przez nacisk siłownika. Zapewnia to łatwe, bezobsługowe i bezinwazyjne dozowanie.

Zacisk dozujący składa się z elastycznej rury wykonanej z tworzywa sztucznego, która ma zdolność zaciskania się i otwierania przez w celu kontrolowania przepływu materiału sypkiego. Gdy zacisk jest zamknięty, rura zaciska się i całkowicie blokuje przepływ materiału, uniemożliwiając jego przejście.

Aby rozpocząć dozowanie, siłowniki otwierają się, a materiał zaczyna swobodnie przepływać przez rurę. Natężenie przepływu jest regulowane poprzez zmianę stopnia nacisku siłowników. Im mocniej zacisk jest ściśnięty, tym mniej materiału będzie przepływać, podczas gdy zwiększenie otwarcia zacisku zwiększy przepływ.

Elastyczność rury zacisk umożliwia tworzenie kontrolę przepływu poprzez poziom otwarcia rury.

Poniżej wizualizacja pracy urządzenia dozującego ROWEFLEX® :

 

 

Jeśli potrzebują Państwo niezawodnego i dokładnego dozującego do kontroli problematycznych materiałów sypkich, zapraszamy o kontakt ze specjalistą. 

 

Zapoznaj się z innymi produktami

ZAWORY IRYSOWE

ZASUWA NOŻOWA

ZASUWA NOŻOWA ROTOSLIDE

ZASUWA NOŻOWA SLIMSLIDE

ZAWÓR MOTYLKOWY

Formularz kontaktowy

Po pozostawieniu danych kontaktowych nie musisz się martwić, że przekażemy Twoje dane stronom trzecim i nie wysyłamy spamu!

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na Międzynarodowych Targach Technologii Spożywczych Food Tech Expo, na którym zaprezentujemy nasze urządzenia i komponenty maszyn do transportu materiałów sypkich. 
 
Jeśli chcieliby Państwo odwiedzić nas na targach, zachęcamy do wypełnienia formularza. W odpowiedzi prześlemy Państwu darmowy voucher wstępu. 
Serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy na targi SYMAS!

Zapraszamy do wypełnienia formularza, w odpowiedzi otrzymacie Państwo email zawierający bezpłatny voucher na udział w Międzynarodowych Targach Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS.