Search
Close this search box.

PRZENOŚNIKI DO ZAŁADUNKU CYSTERN

Przenośnik powietrzno-mechaniczny Floveyor to specjalistyczny sprzęt przeznaczony do transportu materiałów i ładowania masowych kontenerów zbiorczych do przewozu luzem (DPPL/IBC), worków masowych (FIBC) i cystern. Sercem tego urządzenia jest stalowa lina z talerzykami, która jest napędzana silnikiem elektrycznym. Lina krąży wewnątrz przenośnika z dużą prędkością, powodując siłę odśrodkową, tworzącą kieszenie próżniowe między talerzykami, w których transportowany jest produkt. Dzięki dużej prędkości pracy liny uzyskuje się duże wydajności, a produkt nie ulega uszkodzeniu.

Ładowarka do cystern ta może przenosić niezliczone kombinacje proszków i granulek przy bardzo niskim zużyciu energii oraz niezwykłej prędkości.

Załadunek cystern Floveyor to wydajne i niezawodne rozwiązanie do przenoszenia materiałów sypkich, zapewniające lepsze warunki pracy, bezpieczeństwo i mniejsze straty materiału podczas operacji załadunku.

Właściwości

  • Zapewnia bezpyłowy transport surowców, tworząc bezpieczne środowisko dla operatorów i utrzymując higienę oraz czystość w instalacji.
  • Nie wymaga dodatkowej konfiguracji ani certyfikacji. Jest zgodny z normami FDA, UE, ATEX, EX oraz IEC, spełnia wymogi pracy z materiałami niebezpiecznymi.
  • W pełni zintegrowany system odpylania materiałów sypkich wraz z filtrami.
  • Kompletne rozwiązania “pod klucz” zapewniające bezproblemową integrację łańcucha przesyłu materiału.
  • Zautomatyzowane sterowanie wysokością przenośnika.
  • Automatyczne sterowanie pracą przenośnika i sygnalizacja poziomu napełnienia.
  • Dostosowane do pracy z różnymi rodzajami worków, silosów cystern a także urządzeń w linii technologicznej.

TRADE MYSAK – profesjonalny załadunek cystern dla Twojej firmy

W ofercie TRADE MYSAK dostępne są przenośniki do załadunku cystern od producenta Floveyor. Urządzenia wyposażone są w systemy powiadamiające o napełnieniu cysterny. Rozwiązanie minimalizuje ryzyko przelewu cieczy czy rozsypania materiałów poza cysternę i utratę surowców.

W przenośnikach wykorzystano system ograniczający rozprzestrzenianie pyłów, co ma pozytywny wpływ na zdrowie pracowników zatrudnionych przy załadunku. Z kolei w miejscu pracy zostaje zachowana higiena i nie dochodzi do zabrudzenia pyłem innych instalacji.

Przenośniki od TRADE MYSAK są sterowane automatycznie, można je też dostosować do różnych typów cystern, silosów i worków. Skontaktuj się z nami, aby poznać więcej szczegółów i znaleźć najlepsze rozwiązanie dla Twojej firmy.

Technologia transportu

Powietrzno-mechaniczna (AMC)


Dostępne średnice rur

3” (76.2mm)

4” (101.6mm)

5” (127mm)


Materiał wykonania rur

Stal nierdzewna AISI 304(L)

Opcjonalnie stal nierdzewna AISI 316(L)


Łączenia rur

Tri-Clamp With Food-Safe Gaskets


Maksymalna wydajność

Zależna od ciężaru produktu – maks.


Maks. wysokość przenośnika

19,5 metra


Metoda czyszczenia

Na mokro/ Na sucho


Praca w strefie Atex

Tak – 20/21/22


Dopuszczenie do kontaktu z żywnością

Tak – FDA

Mobilny i opłacalny system do przenoszenia materiałów sypkich

Mobilny i ekonomiczny system do obsługi materiałów sypkich ma wiele zalet, które pomagają zwiększyć elastyczność i zoptymalizować koszty. Oto niektóre z zalet takiego systemu:

Mobilność:

System załadunku do cystern umożliwia przemieszczanie sprzętu w odpowiednie miejsce w zależności od potrzeb. Jest to szczególnie przydatne, gdy materiały muszą być ładowane w różnych miejscach lub przenoszone między kilkoma punktami załadunku. Mobilność systemu pozwala na jego efektywne wykorzystanie w różnych obszarach produkcyjnych, nie wymaga stałej infrastruktury. Może być zainstalowany i używany w różnych lokalizacjach bez konieczności budowania innych stacjonarnych systemów. Jest znacznym uproszczeniem procesu transportu oraz oszczędza czas i zasoby.

Oszczędność:

System przeładunkowy do transportu materiałów sypkich ma zazwyczaj niższy koszt w porównaniu do budowy stałej infrastruktury przeładunkowej. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie oszczędności na poziomie inwestycji, takich jak prace budowlane i inżynieryjne. Ponadto pozwala na optymalizację wykorzystywanego sprzętu w różnych lokalizacjach, co pomaga obniżyć ogólne koszty operacyjne.

Elastyczność:

Możliwość dostosowania do zmieniających się warunków jest ważną zaletą systemu załadunku, który można łatwo zmieniać i modyfikować w celu dostosowania do różnych wymagań i sytuacji. Zapewnia to elastyczność i wszechstronność w zastosowaniu sprzętu, pozwalając mu z powodzeniem radzić sobie z różnymi zadaniami i warunkami, zarówno wewnętrznymi, jak i zewnętrznymi.

Wysoka wydajność i prędkość załadunku:

Urządzenie ma dużą przepustowość, umożliwiając szybki i wydajny załadunek materiałów sypkich. Zoptymalizowana konstrukcja i ulepszona technologia pozwalają na wysoką prędkość i dokładność załadunku, zwiększając produktywność i redukując czas przestoju.

Jako wysoce mobilne rozwiązanie do załadunku cystern, może poprawić rentowność projektów krótkoterminowych i zmieniających lokalizację, eliminując potrzebę inwestowania w stałą infrastrukturę transportową.

Ich wydajne przepływy o profilu F5 umożliwiają szybki załadunek pojazdów i już okazują się bardzo popularne w wielu branżach, w tym w górnictwie, tworzywach sztucznych oraz żywności i napojach na całym świecie.

 

Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt ze specjalistą.

 

Zapoznaj się z innymi produktami

PRZENOŚNIK TALERZYKOWY POWIETRZNO-MECHANICZNY

BUDOWA I CZYSZCZENIE PRZENOŚNIKA

TESTOWANIE PRODUKTU​

 

Formularz kontaktowy

Po pozostawieniu danych kontaktowych nie musisz się martwić, że przekażemy Twoje dane stronom trzecim i nie wysyłamy spamu!

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na Międzynarodowych Targach Technologii Spożywczych Food Tech Expo, na którym zaprezentujemy nasze urządzenia i komponenty maszyn do transportu materiałów sypkich. 
 
Jeśli chcieliby Państwo odwiedzić nas na targach, zachęcamy do wypełnienia formularza. W odpowiedzi prześlemy Państwu darmowy voucher wstępu. 
Serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy na targi SYMAS!

Zapraszamy do wypełnienia formularza, w odpowiedzi otrzymacie Państwo email zawierający bezpłatny voucher na udział w Międzynarodowych Targach Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS.