Search
Close this search box.

DOZOWNIK GRAWITACYJNY DO PYŁÓW

Dozownik odpylający to wygodne i niezawodne rozwiązanie dla systemów odpylania, zaprojektowane z myślą o oszczędności i wydajności. Dozownik ten jest lekką opcją dla standardowych systemów odpylania i jest idealny do zastosowań o różnicy ciśnień 3 psi lub mniej.

Konstrukcja dozownika celkowego grawitacyjnego składa się z solidnego żeliwnego korpusu i żeliwnych pokryw końcowych, zapewniających długą żywotność i niezawodność. Wewnętrzne łożyska i uszczelnienia wału zapewniają płynną i cichą pracę zaworu, zmniejszając zużycie i minimalizując potrzeby konserwacyjne.

Właściwości

 • Posiada maksymalną liczbę łopatek stykających się z korpusem w tym samym czasie, nie wywiera wpływu na przepustowość
 • Minimalny prześwit między ostrzami wirnika a korpusem
 • Dopasowany otwór wlotu zaworu umożliwiający wysoki poziom napełniania kieszeni wirnika
 • Niewielka masa ułatwia montaż oraz minimalizuje obciążenie instalacji
 • Kompaktowa budowa pozwalana na w ciasnych przestrzeniach
 • Konkurencyjna cena, idealna do integracji z systemami odpylania
 • Łożyska wewnętrzne zwiększające sztywność wału
 • Precyzyjnie obrobione komponenty

Kompaktowy i bezpośredni napęd został zaprojektowany tak, aby zminimalizować rozmiar i wagę urządzenia przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej wydajności. Niewielkie rozmiary ułatwiają integrację z systemami i instalację w miejscach o ograniczonym dostępie.

Dzięki bezpośredniemu napędowi urządzenie ta oferuje wysoką wydajność i precyzyjne przenoszenie ruchu pyłów. Minimalizuje straty energii, zmniejszając w ten sposób koszty utrzymania.

KORPUS
Odlew żeliwny, zabezpieczony przeciwkorozyjnie,

KOŁNIERZE
Uniwersalne kołnierze kwadratowe oraz okrągłe,

WIRNIK
Wykonany ze stali czarnej, zabepiczonej antykorozyjnie w formie zamkniętej,

ŁOŻYSKA
Łożyska kulkowe, uszczelnione na cały okres eksploatacji.

USZCZELNIENIE WAŁU
Uszczelnienie Gumowe

NAPĘD
Bezpośredni napęd elektryczny TEFC 3PH/50Hz Kołnierz zamontowany na skrzynce ślimakowej.

PRĘDKOŚĆ ZAWORU
Standardowa – 28 obr/min przy zasilaniu sieciowym 50Hz
Do trudnych zastosowań– 23 obr/min przy zasilaniu sieciowym 50 Hz

Standard Dust Collector

 

Heavy Duty Square Inlet

 

Heavy Duty Circular Inlet

 • Możliwość wykonania niestandardowego kołnierza montażowego
 • Napęd przeciwogniowy
 • Możliwość pracy z falownikiem

Cechy i korzyści

 1. Różne opcje obudowy: Korpus oraz wirnik są elementami które dobierane i dopasowane są do konkretnego zastosowania.
 2. Dozowniki do pyłów mają wytrzymały żeliwny korpus, który zapewnia długą żywotność i niezawodne działanie. Pokrywy wykończenia są również wykonane z żeliwa, co przyczynia się do zwiększonej trwałości i odporności na tarcie pyłu oraz innych materiałów ściernych.
 3. Łożyska oraz uszczelnienia wału pozwalają na cichą pracę wirnika.
 4. Każdy dozownik celkowy jest wyposażony w napęd bezpośredni zapewniając to wydajną kontrole przepustowości. Łatwość obsługi i niezawodność napędów sprawia, że zawory te są odpowiednie do większości systemów odpylania.
 5. Dozowniki odpylające są dostępne w okrągłych i kwadratowych kształtach o średnicy wlotu 150, 200, 250 i 300 mm. Pozwala to wybrać najbardziej odpowiedni rozmiar dla konkretnego systemu odpylania.

 

Ekonomiczne i wydajne: Zawory do pyłów droga do optymalzacji systemów odpylania.

Jedną z głównych zalet zaworu odpylającego Rotolok jest jego niski koszt z zachowaniem wysokiej jakości i żywotności. Dzięki innowacyjnemu podejściu, firmie Rotolok udało się stworzyć niedrogie rozwiązanie, które spełnia normy i wymagania systemów odpylania o niskich spadkach ciśnienia.

Połączenie przystępnej ceny, wytrzymałej konstrukcji i różnych otworów wlotowych sprawia, że zawór grawitacyjny do pyłów jest atrakcyjnym wyborem aby zoptymalizować kontrolę pyłów z systemu odpylania, minimalizując koszty utrzymania i wymiany.

TRADE MYSAK wprowadza do oferty dozownik grawitacyjny!

Dozowniki grawitacyjne dostępne w asortymencie firmy Trade Mysak pozwalają na precyzyjne, szybkie i bezpieczne dozowanie surowców. Komponenty wykonane są z żeliwa, łatwo je czyścić i konserwować, co ma ogromne znaczenie dla zachowania higieny podczas produkcji. Dozowniki grawitacyjne można bez większych problemów dopasować do istniejących linii produkcyjnych i zastosować w trudno dostępnych miejscach m.in. ze względu na ich niewielkie wymiary.

Konstrukcja i sposób działania dozowników grawitacyjnych minimalizuje ryzyko ewentualnych awarii mechanicznych. Dzięki wykorzystaniu siły grawitacji, dozowniki eliminują potrzebę stosowania skomplikowanych mechanizmów napędowych, co znacząco obniża koszty utrzymania instalacji przemysłowych i zwiększa trwałość maszyn.

Dozowniki grawitacyjne od Trade Mysak polecamy firmom poszukującym sposobów na zwiększenie wydajności produkcji przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów jakości i bezpieczeństwa surowców.

 

Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt ze specjalistą.

 

Zapoznaj się z innymi produktami

DOZOWNIK GRAWITACYJNY PRZELOTOWY – STANDARDOWY

DOZOWNIK GRAWITACYJNY HIGIENICZNY

DOZOWNIK CELKOWY PNEUMATYCZNY

DOZOWNIK GRAWITACYJNY OFFSETOWY

Formularz kontaktowy

Po pozostawieniu danych kontaktowych nie musisz się martwić, że przekażemy Twoje dane stronom trzecim i nie wysyłamy spamu!

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na Międzynarodowych Targach Technologii Spożywczych Food Tech Expo, na którym zaprezentujemy nasze urządzenia i komponenty maszyn do transportu materiałów sypkich. 
 
Jeśli chcieliby Państwo odwiedzić nas na targach, zachęcamy do wypełnienia formularza. W odpowiedzi prześlemy Państwu darmowy voucher wstępu. 
Serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy na targi SYMAS!

Zapraszamy do wypełnienia formularza, w odpowiedzi otrzymacie Państwo email zawierający bezpłatny voucher na udział w Międzynarodowych Targach Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS.