Search
Close this search box.

Przenośnik talerzykowy powietrzno-mechaniczny

Przenośnik Floveyor jest jedynym w swoim rodzaju systemem do transportu materiałów dla suchych proszków i granulatów o wilgotności poniżej 20%.

Przenośniki talerzykowe powietrzno-mechaniczne zapewniają bardzo konkurencyjne cenowo i energooszczędne rozwiązanie do transportu niezliczonej ilości produktów sypkich. Mają wiele charakterystycznych cech, które łącząc się nadają im przewagę nad konkurencyjnymi urządzeniami.

Dostarczany przez naszą firmę sprzęt do przenoszenia materiałów ma wiele konfiguracji i może być dostosowany do indywidualnych potrzeb każdego klienta (średnica, długość, itp.).

Przenośniki Floveyor są wykonywane na zamówienie i dostarczane jako modułowe, wstępnie zmontowane komponenty, gotowe do podłączenia do nowych lub istniejących instalacji.

Właściwości

 • Delikatny transport materiałów sypkich
 • Minimalne zaleganie i proste systemy czyszczenia
 • Możliwość transportu różnych rodzajów produktów
 • Produkt nie ulega zniszczeniu, mieszanki nie ulegają rozdzieleniu
 • Całkowicie zamknięte i modułowe instalacje
 • Zajmuje niewiele miejsca
 • Wysoka wydajność produkcyjna
 • Wysokiej jakości system o niskich długoterminowych kosztach eksploatacji energii elektrycznej
 • Możliwe są konstrukcje stacjonarne i mobilne

Zasada działania

Niewielki, wydajny silnik porusza stalową linę zainstalowaną wewnątrz rur, na której umieszczone są talerzyki, tworząc siłę odśrodkową. Produkt transportowany jest w kieszeni powietrznej utworzonej między przemieszczającymi się z dużą prędkością talerzykami, dzięki czemu jest przenoszony delikatnie i szybko do punktu wysypu przenośnika. Zastosowanie tej technologii zapewnia minimalny kontakt produktu ze ściankami przenośnika, dzięki czemu materiał nie ulega zniszczeniu.

 

Technologia transportu

Powietrzno-mechaniczna (AMC)


Dostępne średnice rur

3” (76.2mm)

4” (101.6mm)

5” (127mm)


Materiał wykonania rur

Stal nierdzewna AISI 304(L)

Opcjonalnie stal nierdzewna AISI 316(L)


Łączenia rur

Tri-Clamp With Food-Safe Gaskets


Maksymalna wydajność

Zależna od ciężaru produktu – maks.


Maks. wysokość przenośnika

19,5 metra


Metoda czyszczenia

Na mokro/ Na sucho


Praca w strefie Atex

Tak – 20/21/22


Dopuszczenie do kontaktu z żywnością

Tak – FDA

TRADE MYSAK – specjalista w dziedzinie przenośników talerzykowych

Przenośniki talerzykowe powietrzno-mechaniczne dostępne w asortymencie firmy TRADE MYSAK pozwalają na transport materiałów sypkich, granulatów lub drobnych elementów w delikatny sposób. Urządzenia te wykazują lepszą efektywność energetyczną w porównaniu z przenośnikami mechanicznymi.

Wykorzystanie przenośników talerzykowych od TRADE MYSAK umożliwia zoptymalizowanie procesów produkcyjnych. To z kolei zwiększy konkurencyjność przedsiębiorstwa na rynku. Urządzenia mają konstrukcję modułową, dzięki czemu łatwo można podłączyć je do nowych lub rozbudować już istniejące instalacje.

Zachęcamy do kontaktu z firmą TRADE MYSAK. Nasi fachowcy odpowiedzą na wszelkie pytania i doradzą w wyborze odpowiednich maszyn.

Zalety przenośnika Floveyor

Technologia przenośnika talerzykowego Floveyor sprawia, że jest to doskonałe rozwiązanie do przenoszenia materiałów sypkich i granulatów w wielu zastosowaniach przemysłowych. Do głównych zalet należy zaliczyć:

 • Przenosi wszelkiego rodzaju materiały, w tym: granulki, płatki, wiórki i inne delikatne materiały w minimalnym stopniu na nie oddziałując. Wielkość cząstki produktu nie powinna przekraczać 12 mm.
 • Utrzymuje kluczową integralność partii i bez względu na właściwości materiału, gęstość nasypową, rozkład wielkości cząstek, charakterystykę przepływu. Zawartość wilgoci nie powinna przekraczać jednak 20%.
 • Przenosi materiały w całkowitych partiach, z minimalną ilością pozostałości w systemie.
 • Osiąga wysoką przepustowość będąc niewielkim, mobilnym urządzeniem.
 • Bezproblemowo integruje się z istniejącymi urządzeniami i instalacjami, zmniejszając wymagania instalacyjne i minimalizując koszty utrzymania.
 • Przenośnik jest wytrzymały i odporny na ciepło, przenosi materiały w temperaturach poniżej 110°C.

Floveyor oferuje przenośniki, zaprojektowane aby zapewnić szczelność, bezpieczeństwo i integralność systemu, któremu można w pełni zaufać.

Rodzaje transportowanych produktów

Przenośniki aero-mechaniczne Floveyor są idealnym rozwiązaniem do przenoszenia proszków i granulatów spożywczych, chemicznych i farmaceutycznych. Oprócz wysokiej wydajności i delikatnego transportu produktu, oferują także bezpieczeństwo i higienę transportu.

Urządzenia te zaprojektowane zostały do przenoszenia wszelkiego rodzaju materiałów sypkich w tym: granulek, płatków, wiórów, przyprawy, zboża, sól, suszonych warzyw, mleka w proszku, tabletek, ziaren kakao, kawy, ziół i innych delikatnych materiałów.

Jako precyzyjnie zaprojektowany i w pełni zamknięty system, Floveyor jest idealnym rozwiązaniem do przenoszenia materiałów niebezpiecznych, w których istnieje ryzyko wybuchu pyłu.

Rozumiemy jak ważne w procesie doboru przenośnika jest wcześniejsze przeprowadzenie testów urządzenia. Dlatego dysponujemy jednostką testową przenośnika Floveyor na którym przeprowadzamy testy materiałów sypkich, spożywczych jak i chemicznych. Jeśli są Państwo zainteresowani przeprowadzeniem testów, zapraszamy do kontaktu. Zapraszamy również do zapoznania się z naszymi materiałami z przeprowadzonych wcześniej testów.

 

Rodzaje transportowanych materiałów

Testowanie przenośnika talerzykowego Floveyor – oferujemy możliwość sprawdzenia urządzenia w transporcie produktu 

Zależy nam aby dostarczane przez nas urządzenia odpowiadały na Państwa potrzeby, dlatego widzimy dużą wartość w przetestowaniu pracy przenośnika z nadesłanym przez Państwa produktem. 

Testowanie produktu można przeprowadzić na kilka sposobów.

Co otrzymasz podczas testów?

 • Sprawdzenie podstawowych funkcji, takich jak: przenoszenie materiału, prędkość, wydajność, możliwości sterowania przenośnikiem.
 • Sprawdzenie poprawności działania, sprawdzenie stabilności pracy przenośnika.
 • Możliwości czyszczenia.
 • Weryfikacja zgodności sprzętu z normami bezpieczeństwa.
 • Sprawdzenie jakości produktu po przeprowadzonym transporcie.

Testy w warunkach rzeczywistych to wyjątkowa okazja aby upewnić się, że sprzęt spełnia Państwa wymagania. W trakcie tego procesu będziesz w stanie zidentyfikować i rozwiązać bieżące problemy i wcześniej nieprzewidziane bariery w procesie produkcji. Nasi eksperci będą pod ręką, aby zapewnić niezbędne wsparcie i odpowiedzieć na wszystkie pytania, które pojawią się podczas działania urządzenia. Weryfikacja wydajności przenośnika pozwoli na podjęcie świadomej decyzji o wdrażaniu transportera do systemu produkcyjnego.

Jak zapisać się na bezpłatne testy?

 1. Skontaktuj się z nami za pośrednictwem numeru telefonu: +48 61 842 96 34, formularzu lub adresu e-mail: biuro@trademysak.pl
 2. Po uzgodnieniu warunków zaproponujemy dogodną datę i godzinę przeprowadzenia testów z Państwa materiałem.

 

Zostaw zapytanie, a my skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej!

Aby zapewnić najlepsze rozwiązanie techniczne, nasi eksperci mogą przyjechać do zakładu produkcyjnego w celu zbadania szczegółów i złożoności procesu produkcyjnego. 

Jeśli nadal masz pytania lub chcesz zamówić bezpłatne testy – wypełnij formularz, aby przenieść swoją produkcję na wyższy poziom wydajności i jakości.

 

Zapoznaj się z innymi produktami

ZAŁADUNEK CYSTERN

Formularz kontaktowy

Po pozostawieniu danych kontaktowych nie musisz się martwić, że przekażemy Twoje dane stronom trzecim i nie wysyłamy spamu!

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na Międzynarodowych Targach Technologii Spożywczych Food Tech Expo, na którym zaprezentujemy nasze urządzenia i komponenty maszyn do transportu materiałów sypkich. 
 
Jeśli chcieliby Państwo odwiedzić nas na targach, zachęcamy do wypełnienia formularza. W odpowiedzi prześlemy Państwu darmowy voucher wstępu. 
Serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy na targi SYMAS!

Zapraszamy do wypełnienia formularza, w odpowiedzi otrzymacie Państwo email zawierający bezpłatny voucher na udział w Międzynarodowych Targach Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS.