Search
Close this search box.

DETEKTORY METALI

Bezpieczna produkcja na wszystkich etapach: Sesotec – wykrywacze metali do kontroli zanieczyszczeń na wszystkich poziomach przemysłu

Detektory metali pozwalają na systemową kontrolę w celu uniknięcia zanieczyszczenia produktu końcowego. Rozwiązania firmy Sesotec mogą być zastosowane na każdym etapie produkcji, we wszystkich gałęziach przemysłu.

Produkty mogą być poddane kontroli podczas transportu przenośnikiem taśmowym, zsypu grawitacyjnego, jak również transportu pneumatycznego.

Właściwości

 • Efektywna wykrywalność i separacja metali magnetycznych, nie magnetycznych, zanieczyszczeń i uszkodzonych produktów
 • Gwarancja jakości
 • Bezproblemowa integracja na każdym etapie procesu
 • Zapewnienie jakości produktu zgodnie z wymaganymi normami i certyfikatami
 • Wymiana modułów i rozszerzeń bez zmiany urządzenia (plug and play board)
 • Pamięć wielu produktów i materiałów sypkich
 • Prosta obsługa
 • Pełne wsparcie w temacie konsultacji analizy, szkoleń oraz serwisu
 • Wykrywaczy metali ze sztuczną inteligencją.
 • Najwyższy poziom higieny – brak martwych stref na odkładanie się produktu

Sesotec jako globalny lider w rozwoju oraz produkcji systemów wykrywania oraz separacji, z dokładną wiedzą o najnowszych technologiach wykrywania jak i szerokim, 40 letnim doświadczeniem pracy zapewnia skuteczną ochronę przed uszkodzeniem maszyn, przestojami w produkcji, reklamacjami klientów i wycofaniami dostarczając urządzenia w wysokiej jakości wykonania jak i profesjonalną obsługę i wsparcie techniczne.

Niezależnie od tego, czy zanieczyszczenie – odsłonięte czy w opakowaniu – jest wykonane z żelaza, stali nierdzewnej lub metali nieżelaznych, takich jak aluminium, miedź i mosiądz, nasze systemy wykrywania metali identyfikują wszystkie zanieczyszczenia metaliczne za pomocą technologii indukcyjnej. Urządzenia dla przemysłu spożywczego są zgodne z normami takimi jak IFS, BRC i FSMA.

Standardowe szerokości przenośników taśmowych są w zakresie od 200 do 500 mm oraz efektywne wysokości bramki w zakresie od 100 do 350 mm pozwalają na sprawdzenie szerokiej gamy produktów.

 • Wykrywacze metali można łatwo zintegrować z istniejącymi systemami rurociągów dzięki niewielkiej wysokości montażowej, nawet przy dużych szerokościach nominalnych.
 • Jednostki sterujące GENIUS+ i PRIMUS+ z graficznymi wyświetlaczami LCD zapewniają niezwykle łatwą obsługę.
 • Wszystkie metalowe części mające kontakt z produktami wykonane są w całości ze stali nierdzewnej 1.4301 (AISI 304).

Detektory bramkowe:

INTUITY
Wykrywacz metali z technologią wielu częstotliwości jednocześnie

C-SCAN GHF
Wykrywacz metali z technologią wieloczęstotliwościową

GLS
Wykrywacz metalu do instalacji w systemach przenośników taśmowych


Detektory przesypowe:

RAPID PRO-SENSE
Wysokowydajny separator metali do zastosowań ze swobodnym spadkiem

RAPID COMPACT
Kompaktowy separator metali o doskonałym stosunku ceny do wydajności

RAPID VARIO-FS
Separator metali do zastosowań z tworzywami sztucznymi

RAPID 4000
Separator metali do zastosowań ze swobodnym spadkiem o niskich wymaganiach higienicznych

RAPID 5000
Separator metali do zastosowań ze swobodnym spadkiem proszków i drobnoziarnistych granulatów

RAPID 6000
Separator metali do zastosowań ze swobodnym spadkiem produktów gruboziarnistych lub płatkowych

RAPID 8000
Separator metali do zastosowań ze swobodnym spadkiem produktów gruboziarnistych lub płatkowych i przy wysokich wymaganiach higienicznych

Bezpieczne wykrywanie i usuwanie metali: Idealna ochrona dla potrzeb zastosowania

Twoja produkcja nie może sobie pozwolić na ryzyko przestojów i problemów spowodowanych zanieczyszczeniami metalowymi. Wykrywacze metali zapewniają niezawodne wykrywanie wszystkich rodzajów zanieczyszczeń metalowych i gwarantują bezpieczeństwo produktów na najwyższym poziomie.

Wykrywacze metali są wyposażone w zaawansowaną technologię indukcyjną, która gwarantuje dokładne wykrywanie wszystkich zanieczyszczeń metalowych: żelaza, stali, stali nierdzewnej lub metali nieżelaznych, takich jak aluminium, miedź i mosiądz, niezależnie od tego, czy znajdują się na zewnątrz, czy są osadzone w produkcie.

 

W jaki sposób system wykrywania metali zapewnia bezpieczeństwo produktów

 1. Tworzenie pola elektromagnetycznego: Gdy system wykrywania metali jest aktywowany, wytwarza stałe pole elektromagnetyczne w obszarze roboczym, przez który przechodzą produkty.
 2. Zakłócenie pola: Jeśli w produktach znajduje się metalowy obiekt, taki jak metale ferromagnetyczne lub niemagnetyczne, powoduje to zakłócenie pola elektromagnetycznego.
 3. Rejestracja sygnału: Czujniki w systemie detekcji wykrywają zmiany w polu elektromagnetycznym spowodowane zakłóceniem. Sygnały te są przesyłane do urządzeń sterujących w celu dalszej analizy.
 4. Cyfrowa analiza sygnału: Oprogramowanie modułu sterującego przeprowadza zaawansowane analizy cyfrowe zarejestrowanych sygnałów. Ważnym zadaniem jest niezawodne odróżnienie zanieczyszczeń metalowych od zakłóceń i sygnałów pochodzących z samego produktu.
 5. Identyfikacja zanieczyszczeń: Za pomocą wstępnie zdefiniowanych lub dynamicznie ustawianych wartości referencyjnych system niezawodnie identyfikuje zanieczyszczenia metaliczne. Zapobiega to fałszywym alarmom i gwarantuje dokładność wykrywania.
 6. Wyzwalanie i reakcja: Po wykryciu zanieczyszczenia metalem system może aktywować różne mechanizmy zgodnie z konfiguracją, np. wysyłać sygnały do systemów sterowania procesem, aktywować jednostkę separującą lub alarmować personel obsługujący.
 7. Bezpieczna separacja zanieczyszczonych produktów: Aby usunąć wykryte zanieczyszczenia metaliczne przy minimalnych stratach materiału, nasze systemy są zintegrowane z różnymi mediami separującymi, takimi jak manipulatory obrotowe, dysze strumieniowe, popychacze i inne. Konkretny wybór zależy od charakteru produktu i rodzaju transportu.
 8. Wyzwalanie i reakcja: Po wykryciu zanieczyszczenia metalem, zgodnie z konfiguracją, system może aktywować różne mechanizmy, takie jak wysyłanie sygnałów do systemów sterowania procesem, aktywowanie jednostki separującej lub ostrzeganie personelu konserwacyjnego.
 9. Bezpieczna separacja zanieczyszczonych produktów: Aby usunąć wykryte zanieczyszczenia metalami przy minimalnych stratach materiału, systemy są zintegrowane z różnymi mediami separującymi, takimi jak manipulatory obrotowe, dysze strumieniowe, popychacze i inne. Konkretny wybór zależy od charakteru produktów i rodzaju transportu.

 

Przenieś swoją produkcję na wyższy poziom bezpieczeństwa

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo produktów, nie powinno być żadnych kompromisów. Chcemy zaoferować Ci innowacyjne rozwiązanie, które sprawi, że Twoja produkcja będzie bezpieczna.

Nasz zaawansowany system wykrywania metali opiera się na najnowocześniejszej technologii i unikalnych technikach analizy sygnału. Pozwala nam to zapewnić bardzo dokładne wykrywanie wszystkich rodzajów zanieczyszczeń metalowych w produktach.

Zadzwoń lub napisz do nas już dziś, a my zaoferujemy Ci najlepsze rozwiązanie, idealne dla Twojej produkcji. Razem stworzymy bezpieczną przyszłość dla Twoich produktów!

 

Zapoznaj się z innymi produktami

DETEKTORY RENTGENOWSKIE RAYCON X-RAY

SEPARATORY MAGNETYCZNE

 

Formularz kontaktowy

Po pozostawieniu danych kontaktowych nie musisz się martwić, że przekażemy Twoje dane stronom trzecim i nie wysyłamy spamu!

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na Międzynarodowych Targach Technologii Spożywczych Food Tech Expo, na którym zaprezentujemy nasze urządzenia i komponenty maszyn do transportu materiałów sypkich. 
 
Jeśli chcieliby Państwo odwiedzić nas na targach, zachęcamy do wypełnienia formularza. W odpowiedzi prześlemy Państwu darmowy voucher wstępu. 
Serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy na targi SYMAS!

Zapraszamy do wypełnienia formularza, w odpowiedzi otrzymacie Państwo email zawierający bezpłatny voucher na udział w Międzynarodowych Targach Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS.