Search
Close this search box.

ROZDZIELACZ GRAWITACYJNY

Precyzyjne kierowanie przesypem: Rozdzielacze grawitacyjne z klapowym mechanizmem – Elastyczność i skuteczność w zarządzaniu proszkami, pelletami i granulatami

Klapowe rozdzielacze grawitacyjne są wykorzystywane do kierowania przesypem proszków, pelletu czy granulatów, w dwóch lub trzech kierunkach. Wewnętrzna klapa sterująca składa się płyty która dodatkowo posiada uszczelkę poliuretanową po trzech stronach aby skutecznie i szczelnie przekierować produkt. Sterowanie może odbywać się ręcznie lub pneumatycznie za pomocą siłownika.

Właściwości

 • Różnorodność układów i kątów zapewnia dobre warunki przepływu produktu.
 • Kompaktowa, wytrzymała konstrukcja.
 • Gładkie elementy wewnętrzne usprawniające przepływ produktu.
 • Łatwy dostęp i minimalne wymagania konserwacji.
 • Wersja sterowana pneumatycznie lub ręcznie.
 • Wysoki poziom szczelności.

Rozdzielacze grawitacyjne są ważnymi komponentami w procesach produkcyjnych, zapewniając bezpieczną kontrolę nad procesem transportu grawitacyjnego materiałów sypkich.

KORPUS
Wykonane ze stali czarnej lub nierdzewnej

PŁYTA / KLAPA ROZDZIELACZA
Stal czarna lub nierdzewna

USZCZELNIENIE PŁYTY
Poliuretan lub guma z dopuszczeniem do kontaktu z żywnością

NAPĘD
Siłownik pneumatyczny lub dźwignia ręczna

WYŁĄCZNIKI KRAŃCOWE
Umieszczone tak, aby wskazywały pozycję odwrócenia klapy

Układ: Symetryczny lub asymetryczny.

Typy alternatywnych rozdzielaczy: Klapowy, obrotowy, wagowy.

Typ wlotu: Kwadratowy, okrągły.

Kołnierze montażowe: Wg podanego standardu lub wykonane na podstawie wytycznych.

Dodatkowe opcje: Wyłączniki krańcowe.

0x30 Manual Round 0x30 Manual Square

 

0x30 Manual Square

 

0x30 Pneumatic Round

 

0x30 Pneumatic Square

 

30x0x30 Pneumatic Round

 

30x0x30 Pneumatic Square

 

30×30 Pneumatic Square

 

30×30 Manual Round

 

30×30 Manual Sqaure

 

30×30 Pneumatic Round

 

 

Cechy i korzyści

 1. Napęd pneumatyczny lub ręczny
  Możliwość doboru odpowiedniego napędu pozwoli na wybrać odpowiedni sposób napędu do wymaganego zastosowania oraz projektu. Napęd ręczny jest bardziej ekonomicznym rozwiązaniem napędu, natomiast napęd na siłowniku pneumatycznym pozwala na bezobsługową kontrole przesypu.
 2. Efektywna szczelność
  Rozdzielacze Rotolok są szczelnymi urządzeniami pozwalającymi na utrzymanie pyłów od cofania się do wnętrza instalacji, aby czystość i higienę procesu.
 3. Gładkie powierzchnie i niewielka liczba punktów krytycznych
  Wewnętrzne części rozdzielacza mają gładkie powierzchnie i minimalną liczbę miejsc gromadzenia się produktu. Pozwala to uniknąć zbierania oraz zawieszania się produktu, przez co proces może być znacznie bardziej higieniczny. Gładkie powierzchnie zmniejszają również tarcie i zużycie, co przyczynia się do wydłużenia żywotności urządzenia.
 4. Wytrzymała, kompaktowa konstrukcja
  Zastosowanie odpowiednich oraz wytrzymałych materiałów konstrukcyjnych rozdzielacza zapewnia trwałość i niezawodność. Jest to szczególnie ważne podczas obsługi oraz przenoszenia agresywnych lub ściernych materiałów. Pozwala to również na obniżenie kosztów wymiany i konserwacji. Kompaktowa konstrukcja pozwala na instalację rozdzielacza nawet w ograniczonych przestrzeniach, co zwiększa możliwości jego zastosowania w różnych gałęziach przemysłu.
 5. Kąt nachylenia zapewnia dobre warunki przepływu
  Kąt oraz układ nachylenia odnóg jednostki zapewnia płynny i ciągły przepływ materiału w pożądanym kierunku. Poprawny układ zapobiega również przywieraniu lub zawieszaniu się produktów. Dobry przepływ materiału poprawia również wydajność procesu i zmniejsza ryzyko problemów z podawaniem.

 

Zapoznaj się z innymi produktami

ROZDZIELACZ PNEUMATYCZNY

ROZDZIELACZ GUMOWY

Formularz kontaktowy

Po pozostawieniu danych kontaktowych nie musisz się martwić, że przekażemy Twoje dane stronom trzecim i nie wysyłamy spamu!

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na Międzynarodowych Targach Technologii Spożywczych Food Tech Expo, na którym zaprezentujemy nasze urządzenia i komponenty maszyn do transportu materiałów sypkich. 
 
Jeśli chcieliby Państwo odwiedzić nas na targach, zachęcamy do wypełnienia formularza. W odpowiedzi prześlemy Państwu darmowy voucher wstępu. 
Serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy na targi SYMAS!

Zapraszamy do wypełnienia formularza, w odpowiedzi otrzymacie Państwo email zawierający bezpłatny voucher na udział w Międzynarodowych Targach Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS.