Search
Close this search box.

ROZDZIELACZ GUMOWY

Elastyczne rozwiązanie do wydajnej dystrybucji przepływu produktów

Dwukierunkowy rozdzielacz ROWEFLEX® to idealne rozwiązanie do rozdzielania trudnych materiałów sypkich na dwa wyloty. Został zaprojektowany do obsługi trudnych produktów, które nie chcą swobodnie przepływać. Ponieważ rozdzielacz ROWEFLEX® jest od wewnątrz wyłożony antystatyczną gumą dobraną do danego specyfiki transportowanego materiału, produkty nie przywierają do ścianek rozdzielacza.

Stalowa przekładnia umieszczona wewnątrz rozdzielacza zaciska jeden z dwóch gumowych wylotów, jednocześnie otwierając drugi wylot. Dzięki gumowemu wykonaniu wnętrza rozdzielacza w chwili pracy przekładni, wszystkie ściany po których przepływa produkt są w ruchu, dzięki czemu produkt nie przywiera do ścian.

Unikalna konstrukcja i właściwości materiałów gumowych sprawiają, że jest on szczególnie odpowiedni do stosowania w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym, a także z materiałami toksycznymi i silnie klejącymi.

W naszej propozycji dostępne są 2 modele: Symetryczny i Asymetryczny

Właściwości

 • Całkowicie pyłoszczelny
 • Podwójne uszczelnienie wspornika przełącznika
 • Brak momentu rozruchowego po długich okresach bezczynności
 • Brak wewnętrznych części metalowych
 • Brak skurczu przekroju poprzecznego w przestrzeni produktu
 • Część gumowa dostępna zgodnie z wymogami FDA
 • Samooczyszczanie dzięki elastyczności

Elastyczność i dostępność sprawiają, że jest to idealny wybór, w celu zwiększenia produktywność i wydajność systemu dozowania materiałów.

Ten typ rozdzielacza znajduje zastosowanie w transporcie trudnych (klejących i przywierających) materiałów sypkich.

OBUDOWA
Wykonany ze stali czarnej lub nierdzewnej

ZAWÓR KLAPOWY
Ze stali czarnej lub nierdzewnej

USZCZELKI
Części wykonane z:

 • Poliuretan
 • Guma spożywcza
 • Dostępny zgodnie z wymogami FDA
 • Dostępny w wersji ATEX

WYŁĄCZNIKI OGRANICZAJĄCE
Umieszczony w celu wskazania położenia wylotu klapy

URUCHOMIENIE

 • Elektropneumatyczny
 • Obsługa ręczna
 • Dostępne inne opcje napędu

Materiał: Aluminium, stal, stal nierdzewna, Wąż gumowy

Typ rozdzielacza: Klapowy, obrotowy, wagowy

Typ wlotu: Kwadratowy, prostokątny, okrągły

Rozmiar wlotu: 100 – 400 mm

Uszczelnienie: uszczelniony przy spadku ciśnienia do 0,2 bara między wylotami.

Hermetycznie uszczelniona obudowa: wytrzymuje ciśnienie do 1 bara.

Cechy i korzyści

1. Brak wewnętrznych elementów mechanicznych
Wewnątrz rozdzielacza nie ma żadnych elementów mechanicznych, dzięki czemu jest on bezpieczny do stosowania w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym. Zapewnia to również łatwą konserwację i minimalne koszty utrzymania.

2. Wziernik (Szkło wziernikowe) i wskaźnik poziomu napełnienia
Korpus dwukierunkowego rozdzielacza jest wyposażony we wziernik i wskaźnik poziomu napełnienia. Umożliwia to operatorowi sprawdzenie wnętrza rozdzielacza i wykrycie ewentualnych błędów, takich jak pęknięcie węża.

3. Absolutna pyłoszczelność
Rozdzielacz rurowy jest całkowicie pyłoszczelny dzięki uszczelnionej obudowie i szczelnym połączeniu wszystkich komponentów. Zapobiega to przedostawaniu się pyłu i zanieczyszczeń do systemu, zapewniając czysty produkt i środowisko pracy.

4. Samooczyszczanie dzięki elastyczności
Elastyczne elastomerowe ramię rozdzielacza zapewnia samooczyszczanie podczas przepuszczania produktu. Pozwala to uniknąć zastojów, osadów i zanieczyszczeń oraz utrzymać optymalną wydajność.

5.Brak zwężenia przekroju poprzecznego dla przestrzeni produktu
Rozdzielacz nie ma wewnętrznych elementów mechanicznych, co eliminuje zwężenie przekroju poprzecznego dla przejścia produktu. Zapewnia to płynny przepływ bez ograniczeń i zmniejsza ryzyko zatykania.

6.Certyfikat ATEX
Dwudrogowy rozdzielacz jest dostępny w wersji zgodnej z ATEX, co pozwala na stosowanie go w strefach zagrożonych wybuchem, gdzie wymagane są specjalne normy bezpieczeństwa.

7.Dodatkowe funkcje bezpieczeństwa
Rozdzielacz gumowy posiada dodatkowe funkcje bezpieczeństwa zapewniające niezawodne działanie i ochronę. Akumulator ciśnieniowy zapewnia zasilanie awaryjne w przypadku spadku ciśnienia powietrza, a sprężynowy zawór elektromagnetyczny przywraca przełącznik do bezpiecznej pozycji. Zapobiega to możliwym wypadkom i zapewnia bezpieczeństwo operatorów.

 

GENERALNA BUDOWA

Uszczelniony korpus i gumowy wąż: mogą wytrzymać ciśnienie do 1 bara.

Wąż gumowy: jest również w pełni uszczelniony przy różnicy ciśnień do 0,2 bara między wylotami. Zapewnia to niezawodność i bezpieczeństwo podczas pracy rozdzielacza.

Równoległe napędy: rozdzielacz jest wyposażony w dwa równoległe napędy zapewniające szybką i niezawodną pracę.

Akumulator ciśnienia i zawór elektromagnetyczny: zapewniają niezawodność i ochronę w przypadku awarii.

Zewnętrzny wyświetlacz: Podczas przełączania zewnętrzny wyświetlacz pokazuje aktualną pozycję przełącznika, a wbudowane zabezpieczenia zapewniają bezpieczną pracę.

SPOSOBY POŁĄCZENIA

 1. Część gumowa odwrócona i zabezpieczona zaciskiem śrubowym: Ta opcja połączenia obejmuje odwróconą gumową część rozdzielacza, która jest zabezpieczona zaciskiem śrubowym. Metoda ta zapewnia proste i bezpieczne połączenie.
 2. Połączenie kołnierzowe z otworami DIN: rozdzielacz ROWEFLEX® można podłączyć za pomocą połączenia kołnierzowego z otworami zgodnie z normami DIN. Opcja ta zapewnia mocne i szczelne połączenie pomiędzy rozdzielaczem a innymi elementami systemu.
 3. Połączenie FLY wg DIN: Dla przemysłu farmaceutycznego dostępne są złącza FLY zgodne ze standardem DIN. Te opcje połączeń spełniają wymagania wysokiej higieny i zapewniają bezpieczeństwo i niezawodność w procesach farmaceutycznych.
 4. Dostępne inne opcje połączeń: Oprócz powyższych opcji możliwe są inne opcje połączenia, w zależności od konkretnych potrzeb klienta i wymagań systemowych.

 

Konstrukcja rozdzielacza ROWEFLEX® zapewnia wysoką szczelność, bezpieczeństwo i niezawodność podczas pracy, a także możliwość monitorowania i wykrywania ewentualnych błędów. Sprawia to, że jest to idealny wybór do stosowania w przemyśle chemicznym i farmaceutycznym, gdzie wymagane są wysokie standardy i niezawodność działania, a także w innych branżach wymagających precyzyjnej i niezawodnej dystrybucji przepływów produktów.

 

Masz pytania?

Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się ze specjalistą.

 

Zapoznaj się z innymi produktami

ROZDZIELACZ GRAWITACYJNY

ROZDZIELACZ PNEUMATYCZNY

 

Formularz kontaktowy

Po pozostawieniu danych kontaktowych nie musisz się martwić, że przekażemy Twoje dane stronom trzecim i nie wysyłamy spamu!

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na Międzynarodowych Targach Technologii Spożywczych Food Tech Expo, na którym zaprezentujemy nasze urządzenia i komponenty maszyn do transportu materiałów sypkich. 
 
Jeśli chcieliby Państwo odwiedzić nas na targach, zachęcamy do wypełnienia formularza. W odpowiedzi prześlemy Państwu darmowy voucher wstępu. 
Serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy na targi SYMAS!

Zapraszamy do wypełnienia formularza, w odpowiedzi otrzymacie Państwo email zawierający bezpłatny voucher na udział w Międzynarodowych Targach Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS.