Search
Close this search box.

Wnioski z uczestnictwa na targach SYMAS & MAINTENANCE 2023:

Zespół Trade Mysak

Z różnych stron słychać głosy kwestionujące sensowność i opłacalność uczestnictwa w imprezach targowych. Powody takiego myślenia są różne, m.in. wysokie koszty organizacyjne, zmieniające się preferencje klientów, rozwój technologii wirtualnej umożliwiającej załatwienie spraw z biura, oraz nowe formy marketingu.

Jako firma dostrzegamy te wyzwania, ale widzimy sens w spotkaniach na żywo zarówno z nowymi, jak i stałymi klientami, oraz możliwości prezentacji i dotknięcia naszych urządzeń.

Aby ocenić sensowność uczestnictwa w targach z perspektywy firmy, wiele zależy od celów, jakie sobie stawiamy.

W naszym przypadku główne cele to: 

Nawiązywanie nowych kontaktów:

Udział w targach wiąże się z dużymi kosztami, dlatego ważne jest, aby przynosił wymierne korzyści. Wybieramy się tam, aby osoby nie zaznajomione z naszą firmą i produktami miały szansę bliższego poznania nas i tego co możemy zaproponować. 

Spotkania z dotychczasowymi klientami:

Choć to stwierdzenie brzmi trochę standardowo (podobnie jak wcześniejsze), to prawda jest taka, że takie spotkania przy kawie pozwalają nam omówić bieżące projekty i wyzwania.

Prezentacja oferty:

Na targach staramy się pokazać jak najwięcej naszych urządzeń i komponentów do transportu materiałów sypkich w akcji. Klienci często chcą dotknąć i sprawdzić materiał z którego wykonane są poszczególne elementy. Nasze połączenia elastyczne są szczególnie popularne i często zgniatają je oraz wykręcają, by ocenić ich jakość. Prezentujemy także działający przenośnik powietrzno-mechaniczny Floveyor, który przyciąga uwagę, dając nam okazję wyjaśnienia jego zasady działania oraz zalet.

Budowanie wizerunku firmy i promocja:

Targi to doskonała okazja, by nasza firma mogła się wyróżnić i zapadnąć w pamięć klientów. Staramy się, by nasze logo, produkty, a także ludzie i rozwiązania były zapamiętane przez gości. Dbamy o szczegóły, kolory, asortyment oraz gadżety, bo wiemy, że pierwsze wrażenie może mieć duże znaczenie dla dalszej współpracy. Nasze doświadczenie z różnych imprez targowych pokazuje nam, że zawsze jest pole do poprawy.

Szkolenie nowych pracowników:

Jesteśmy firmą, która ciągle się rozwija. Zatrudniamy nowych pracowników do działu marketingu i sprzedaży i zależy nam na tym, aby znali oni nie tylko teorię, ale również realia związane z wyzwaniami i problemami naszych klientów. Targi dają nam doskonałą okazję do nauki, poznawania klientów, szkolenia w zakresie sprzedaży oraz analizy trendów marketingowych. Kilka intensywnych dni na targach to dla nas cenny zasób doświadczenia, który przynosi korzyści na długie lata.

Podsumowując, sukces każdej wystawy zależy nie tylko od jakości prezentowanych produktów, ale także od pracy zespołu i odpowiedniego przygotowania. Naszym zdaniem targi SYMAS były udanym wydarzeniem, podczas którego udało nam się nawiązać kontakty z wieloma potencjalnymi klientami. Najważniejsze teraz jest odpowiedzenie na potrzeby tych klientów, aby współpraca w przyszłości była korzystna dla obu stron.

Udostępnij!

Ostatnie wpisy

Nasze wartości

Doradztwo w doborze

Testowanie produktu

Materiały szkoleniowe

złącze elastyczne

Próbki złączek za darmo

Logistyka po naszej stronie

Odpowiedź w ciągu 24h.

Wydarzenia

Jeśli masz jakieś pytania, napisz do nas

Evialina Mashkowa

Specjalistka ds. marketingu

Zapraszamy do kontaktu

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na Międzynarodowych Targach Technologii Spożywczych Food Tech Expo, na którym zaprezentujemy nasze urządzenia i komponenty maszyn do transportu materiałów sypkich. 
 
Jeśli chcieliby Państwo odwiedzić nas na targach, zachęcamy do wypełnienia formularza. W odpowiedzi prześlemy Państwu darmowy voucher wstępu. 
Serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy na targi SYMAS!

Zapraszamy do wypełnienia formularza, w odpowiedzi otrzymacie Państwo email zawierający bezpłatny voucher na udział w Międzynarodowych Targach Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS.