Search
Close this search box.

Dozowniki celkowe

Zawory celkowe są idealnym wyborem do dozowania różnego rodzaju proszków, pyłów i granulatów. Przeznaczone są do użytku w różnych gałęziach przemysłu takich jak: spożywcza, farmaceutyczna, chemiczna, budowlana i inne. Dozowniki celkowe to proste urządzenia szeroko stosowane w wielu procesach produkcyjnych do transportu i dozowania materiałów. 

Oferujemy szeroką gamę standardowych urządzeń i części zamiennych do dozowników, które można łączyć i dostosowywać do wymagań procesu.  Są one dostępne w wersji z systemem szybkiej wymiany, co ułatwia czyszczenie i konserwację. 

Dzięki solidnej konstrukcji i wysokiej wydajności transportu dozownik celkowe Rotolok są niezawodnym elementem instalacji obsługującej materiały sypkie. 

Jesteśmy partnerem brytyjskiej firmy Rotolok, specjalizującej się w produkcji wysokiej jakości dozowników celkowych do transportu grawitacyjnego i pneumatycznego.

Rodzaje dozowników

Generalna budowa

Dozownik ma duży otwór wlotowy, który idealnie nadaje się do rozładunku i dozowania, z otwartym lub zamkniętym wirnikiem. Wyposażony w silnik elektryczny jest szeroko stosowany w cyklonach, filtrach workowych i podawaniu grawitacyjnym z ciśnieniem około +/- 3 psi. 

Korpus dozownika jest wykonany z wytrzymałego odlewu metalowego, który jest bardzo trwały i niezawodny. Materiał ten zapewnia trwałość i stabilność w szerokim zakresie warunków pracy. Aby spełnić wymagania konkretnych procesów przemysłowych, korpus może być produkowany w różnych rozmiarach.

Wirnik dozownika jest kluczowym elementem odpowiedzialnym za podawanie i dozowanie materiału, dozuje materiał z określoną prędkością i dokładnością. Wirnik jest zamocowany wewnątrz obudowy dozownika. 

Zasada działania wirnika polega na tym, że obraca się on wewnątrz obudowy dozownika, przesuwając materiał od wlotu do wylotu. Łopatki wirnika umożliwiają pobieranie i przemieszczanie materiału.

Wał napędowy dozownika jest wyposażony w przekładnię, która stanowi część układu napędowego. 

Uszczelnienie wału w dozowniku odgrywa ważną rolę w zapewnieniu szczelności i zapobieganiu wyciekom materiału. W tym celu uszczelka jest wykonana z PTFE (politetrafluoroetylenu).

Zastosowanie

1. Dozowanie i kontrola przepływu materiałów sypkich pod silosami, lejami załadowczymi, stacjami big-bag i innymi urządzeniami.

2. Mogą stanowić barierę przeciwwybuchową do ciśnienia wybuchu:

  • 3 bar (ST1)
  • 10 bar (ST2)

3. Instalacja odpylania

Urządzenia odpylające są szeroko stosowane w zakładach produkcyjnych w celu skutecznej kontroli i zarządzania pyłami. 

Wszystkie oferowane i dostarczane przez nas urządzenia mogą posiadać certyfikaty ATEX 2014/34/UE, zapewniając bezpieczeństwo w strefach zagrożonych wybuchem.

4. Transport pneumatyczny

Budowa dozowników pozwala na włączenie dozownika do istniejących systemów transportu pneumatycznego. Kompaktowa budowa (niska wysokość) pozwala na instalację dozownika do transportu pneumatycznego nawet w bardzo ograniczonej przestrzeni.

Pomoc w wyborze celkowego dozownika

Naszym celem jest dostarczenie Państwu urządzeń które będą dopasowane do Potrzeb i wyzwań konkretnego zakładu produkcyjnego. Dlatego w oparciu o przedstawione przez Państwa dane doradzamy dobór odpowiednich urządzeń. 

Zachęcamy do kontaktu z nami w sprawie wymagań i pytań. 

Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat konkretnych modeli i ich zastosowań, prosimy o kontakt z naszym zespołem specjalistów

Formularz kontaktowy

Po pozostawieniu danych kontaktowych nie musisz się martwić, że przekażemy Twoje dane stronom trzecim i nie wysyłamy spamu!

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na Międzynarodowych Targach Technologii Spożywczych Food Tech Expo, na którym zaprezentujemy nasze urządzenia i komponenty maszyn do transportu materiałów sypkich. 
 
Jeśli chcieliby Państwo odwiedzić nas na targach, zachęcamy do wypełnienia formularza. W odpowiedzi prześlemy Państwu darmowy voucher wstępu. 
Serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy na targi SYMAS!

Zapraszamy do wypełnienia formularza, w odpowiedzi otrzymacie Państwo email zawierający bezpłatny voucher na udział w Międzynarodowych Targach Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS.